KONST / Litografier / Färglitografier 15473384
nr 1547 3384
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografier, 2 st, Slottet & Operan, Stockholm. Signerad, numrerad 112/150 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Kondition: ej glasade
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:22:08
150 kr
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe